strzałka do góry

OBOZY NARCIARSKIE W BIŁCE TATRZAŃSKIEJ

Od 1999 roku jesteśmy organizatorami aktywnego zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W ciągu 20 lat około 1500 dzieci i młodzieży uczestniczyło w obozach narciarskich. W tym czasie jeździliśmy na nartach na Słowacji, w Bukowinie Tatrzańskiej i Murzasichle, ale od ponad 10 lat naszą stałą bazą jest Białka Tatrzańska jedna z najlepszych stacji narciarskich w Polsce. Wyszkolimy wielu Mistrzów Czeladzi nie tylko w swoich kategoriach wiekowych, ale również w kategorii open. Nasi wychowanie startowali w regionalnych zawodach, na Akademickich Mistrzostwach Śląska, a jeden zakwalifikował się do reprezentacji Polski.

W bieżącym roku panowały doskonałe warunki narciarskie, świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz wyjątkowo piękna pogoda. W ciągu sześciodniowego turnusu, uczestnicy mieli możliwość spędzenia ponad 20 godzin na stoku, ucząc się i doskonaląc jazdę na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Szkoliliśmy dzieci i młodzież na różnym poziomie umiejętności, niektórzy stawiali „pierwsze kroki narciarskie”, ale byli również tacy, którzy doskonalili jazdę sportową. Dla dobrze jeżdżących narciarzy zorganizowaliśmy wycieczkę narciarską między Kaniówką a Kotelnica Białaczańska. Ten kompleks narciarski ma kilkanaście kilometrów doskonale przygotowanych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, od tych łagodnie nachylonych aż po trasy posiadające homologację FIS. Wieczorami czas uczestnikom urozmaicały konkursy, gry i zabawy. Niesłabnącym powodzeniem cieszył się konkurs karaoke. Obozowicze mieli też okazję skorzystać z atrakcji oferowanych przez aquapark w Termach Bania.

Po koniec zimowiska przyszedł czas na oceny umiejętności narciarskich i udziału w slalomie gigancie o „Pucharu Tatr 2019”.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
w I turnusie – kl. I-III – Lena Dudek i Aleks Góra, kl. IV-VI – Natalia Dunajewska i Michał Zatoński, kl. VII-VIII – Marta Woźniak i Piotr Brodowski.
w II turnus kl. I-III – Ineka Bielska i Karol Szymański, kl. IV-VI – Olga Dziedzic i Michał Zatoński, kl. VII-VIII – Zuzanna Zasępa i Kamil Pytlarz. Puchary w kategorii open w I turnusie otrzymali Natalia Dunajewska i Piotr Brodowski, w II turnusie Zuzanna Zasępa i Kamil Pytlarz.
Zwycięscy poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali medale, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W czasie pobytu dziećmi i młodzieżą opiekowali się oraz uczyli jeździć na nartach nauczyciele i instruktorzy narciarstwa zjazdowego: Ewa Fronczek, Renata Hilarowicz, Sylwester Iwanowski i Andrzej Mentel.

ZDJĘCIA Z ZIMOWISKA 2019

Lp. Nazwa pliku Rozmiar Format Pobierz
1. zdjęcia_1_turnus.rar 90,6 MB
2. zdjęcia_2_turnus.rar 106 MB

Zapraszamy
członków MSZS i dorosłych mieszkańców Czeladzi
na treningi badmintona
Hala MOSiR Czeladź ul. Sportowa 2

Zobacz harmonogram

PARTNERZY


  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
  Miejski Czeladzi Klub Sportowy
  SZS w Warszawie
  Śląski SZS w Katowicach
  Powiatowy SZS w Będzinie

  TKKF "Saturn" Czeladź